Viesturs Karlivāns: Jāstrādā pie efektīvākas Burtnieku novada finanšu pārvaldības

Vēlēšanas Burtnieku novadā

VIESTURS KARLIVĀNS, SIA “Meža Bite” valdes loceklis:

“Es, tāpat kā partija “Valmierai un Vidzemei”, startējot pašvaldību vēlēšanās Burtnieku novadā, atbildu ar savu reputāciju. Esmu profesionālis savā jomā, partija ir labi sevi parādījusi, pārvaldot Valmieras pilsētu, un ne viens, ne otrs savu reputāciju nevēlamies sabojāt, tāpēc, ievēlēšanas gadījumā, rezultātam novada un tā iedzīvotāju interesēs jābūt labam.

Man nesen apritēja 30 gadu jubileja. Ir bijis laiks pārdomām, kādā vietā turpmāk vēlos dzīvot un kādu apkārtni labprāt redzētu. Saprotu, ka tās veidošanā arī aktīvāk jāiesaistās pašam. Jāstrādā tā, lai arī pēc gadiem 10, 20, braucot pa novadu, būtu ērti un patīkami piestāt jebkurā vietā. Un tā tas būs, ja tiks sakārtoti ceļi un ietves, ja būs sakopta vide un uzstādīti soliņi, kur piesēst. Ja mēs paši, novadā dzīvojot, jutīsimies labi, tad arī potenciālie novada iedzīvotāji to saredzēs. Protams, arī jaunie uzņēmēji būs motivētāki šeit attīstīt savu biznesu, ja viņi redzēs, ka novads “dzīvo”. Pašvaldība var šos procesus veicināt.

Būtiskākais, pie kā, manuprāt, jāstrādā Burtnieku novadā, ir efektīvāka novada finanšu pārvaldīšana. Tāpat vairāk jādarbojas pie Eiropas Savienības fondu līdzekļu piesaistīšanas, kā arī noteikti jāsakārto neapsaimniekotās teritorijas.

Lai novada cilvēki – pieaugušie, ģimenes ar bērniem, seniori –, valmierieši un tūristi vēlētos apmeklēt Burtnieka ezeru, pavadīt tur vairāk laika, atpūsties, tāpat arī apmeklēt vietējos uzņēmumus, iepirkties un nakšņot, ir nepieciešama Burtnieku pagasta centra, parka un Burtnieka ezera krastmalas sakārtošana un labiekārtošana. Kā piemērus varu minēt Viru un Vīlandi Igaunijā. Abās vietās pie ezera ir izveidota laba infrastruktūra. Tikpat svarīga ir ceļu – gan asfaltēto, gan grantēto – uzlabošana. Jāparedz vairāk līdzekļu to remontiem un atjaunošanai. Vairāk jāveicina novada uzņēmumu atpazīstamība.

Kam pievērsīsiet īpašu uzmanību, ja tiksiet ievēlēts?

Pieredze kā deputātam Burtnieku novada pašvaldībā divu gadu garumā man jau ir bijusi. Pēc tam bijis pietiekami daudz laika, lai paskatītos uz pašvaldības darbu no malas, pārdomātu, kas notiek, kāpēc, kādas tam ir sekas un kā es būtu rīkojies. Noteikti pievērsīšu uzmanību finanšu resursu izlietošanas efektivitātei.

Sadarbojoties un apmainoties pieredzē ar Valmieras pilsētas pašvaldību, noteikti tikai iegūsim. Gribu teikt – ja iedzīvotāji patiešām vēlas pārmaiņas, tad šī noteikti ir īstā partija, par ko jābalso.”