I.Boķis:Laiks pieņemt izšķirošus lēmumus

“Latvijas Avīzes” žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis viesojās Valmierā pie pilsētas domes ilggadējā priekšsēdētāja Ineša Boķa. Boķa kungs ir ilggadējs pašvaldību politiķis, un “LA” ir interesanti uzzināt pieredzējuša cilvēka vērtējumus pirms 2013. g. pašvaldību vēlēšanām.

V. Krustiņš: – Boķa kungs, kā ar savu pieredzi pašvaldībā vērtējat pašreizējo iekšpolitisko situāciju Latvijā? Nākamgad būs municipālās vēlēšanas, tas, kas notiks tur, nevarēs neatstāt iespaidu uz Saeimas vēlēšanām 2014. gadā. Vidzeme vienmēr bijis aktīvs sabiedrisko rūgumu radīšanas centrs, un Valmiera ir Vidzemes centrs, tagad saka “attīstības centrs”, pilsēta, kurai lielā politika nevar “pabraukt garām”. Vidzemē spēcīgas pozīcijas bija Tautas partijai, un vai tā vienkārši pazudīs, kā nebūtu bijusi? Tautpartijieši taču nebija tie dumjākie cilvēki, un, lai organizācija sabrukusi, vīri spēka gados palikuši un rosās, mēģinot aizpildīt tukšo vietu.

I. Boķis: – No virsmežziņa amata politikā ienācu apmēram no 1993. gada. Valmierā tajā laikā spēcīga noteikšana un labas tradīcijas bija uzņēmēju klubam “Ozols”, kas noturējās pretī visādiem noziedzīgiem un politiskiem reketiem. Taču tad sekoja periods, ka arī uz pašvaldību vēlēšanām jātaisa vai jāpievienojas partijām, lai tiktu iekšā domē. Es toreiz izvēlējos Latvijas Zemnieku savienību, kandidēju vēlēšanās uz Saeimu, uz vienu otru augstāku amatu, taču, kopš Māris Kučinskis pirms gadiem desmit pārcēlās no Valmieras mēra amata par Saeimas deputātu, esmu šai vietā. Divdesmit gadus no Valmieras esmu vērojis situāciju, kas notiek Rīgā, varbūt tā kā nomaļus, taču ne bez saviem pārstāvjiem – deputātiem…

Pilnu intervijas tekstu lasiet šeit  vai “Latvijas Avīze” 12.07.2012. numurā.