Apvienojas spēcīga Valmieras novada izveidei

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks sadarbībai uzrunājis vairākus pieredzējušus novadu līderus, lai, balstoties uz vietējā mēroga un visa novada prioritātēm, vienotos par veicamajiem darbiem spēcīga un ilgtspējīga topošā Valmieras novada izveidošanai.

Par kopēju sadarbību vienojušies Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Fūrmanis, Burtnieku novada pašvaldības domes deputāts Guntars Štrombergs, Kocēnu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis, Naukšēnu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Zuments, Rūjienas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins un Strenču novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons.

“Domājot par Valmieras novada iedzīvotāju vajadzībām un novada attīstības potenciālu, sadarbības prasmes ir viena no svarīgākajām lokālās pārvaldes īstenotāju kompetencēm. Šī prasme mums noderēs, lai veidotu spēcīgu Valmieras novadu, kad apvienosim Valmieras pilsētas un ikviena novada pieredzi, zināšanas, prasmes un centienus. Mums katram ir kas īpašs ar ko mēs viens otru papildināsim. Kopā mēs būsim stipri, saglabājot vietējo unikalitāti un vērtības, vietējo pārstāvniecību un domājot par nākotni,” norāda Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Novadu pārstāvji savstarpējās sarunās ir iezīmējuši topošā Valmieras novada prioritātes, vienojušies turpināt novados uzsākto un, izmantojot Valmieras pieredzi un atbalstu, ar pilnu jaudu strādāt pie infrastruktūras uzlabošanas, mājokļu pieejamības, izglītības un sociālo pakalpojumu pieejamības veicināšanas, uzņēmējdarbības un tās atbalsta mehānismu pilnveidošanas, tūristu piesaistes, kā arī, saglabājot vietējās tradīcijas, nodrošināt daudzveidīgu sporta, kultūras un brīvā laika piedāvājumu, lai Valmieras novads saglabātos kā nozīmīga dzīvesvide vietējiem iedzīvotājiem un pievilcīgs mērķis – jauniem.

Līdzās iepriekš minētajiem pašvaldību pārstāvjiem, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks uzrunājis vēl virkni Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas, Strenču novados un Valmieras pilsētā aktīvus, pieredzējušus un strādīgus cilvēkus, lai veidotu spēcīgu komandu kopīgam startam 2021. gada pašvaldību vēlēšanās topošajā Valmieras novadā.

“Tas, ka nākam kopā un sēžamies pie viena sarunu galda, ļaus mūsu plašajam novadam būt līderim Latvijā. Būt spēcīgai pašvaldībai, kurā rūpējas par tās iedzīvotājiem un kurā ikviens pašaizliedzīgi strādā, lai, cienot un godājot visu vērtības un tradīcijas, augtu viss topošais Valmieras novads,” uzsver Jānis Baiks.